Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
КС Яготин, модернізація
Інвестиції в ГТС: чи потрібна модернізація у разі відсутності транзиту

Чи потрібно інвестувати кошти в модернізацію української ГТС, якщо буде реалізовано найгірший для України сценарій – ведено в експлуатацію «Північний потік-2» і зупиниться транзит через територію України? 

Це питання є важливим і актуальним, відповідь на нього для «Першого ділового» надав генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон. 

«Ми вкладаємо кошти лише в ті компресорні станції, лише в ті газогони, які будуть задіяні незалежно від того, є транзит чи ні. Ми НЕ інвестуємо в модернізацію інфраструктури, яка не буде використовуватись у разі відсутності транзиту», – повідомив керівник ОГТСУ.  

Як зазначив спікер, Україна видобуває близько 20 млрд куб. м газу на рік і цей газ Оператор ГТС України має доставити до споживачів. Щоб гарантувати роботу компресорних станцій, гарантувати безперебійність транспортування всередині країни, компанії необхідно модернізувати десять компресорних станцій. Роботи на двох станціях ведуться – це КС «Бар» і КС «Яготин», – ще вісім ОГТСУ планує модернізувати в найближчі роки з метою забезпечення надійної роботи ГТС у наступні 20-30 років.  

Усі роботи з модернізації газотранспортної системи Оператор ГТС України здійснює відповідно до Плану розвитку ГТС на 10 років, який затверджений Національним Регулятором відповідно до Закону про ринок газу (ст. 30). 

Крім того, Сергій Макогон підкреслив, що на реконструйованих станціях буде, зокрема, використовуватись обладнання українських  виробників, таких як «Зоря» — «Машпроект» та ін. вітчизняних постачальників. Деякі з них вже почали працювати із товариством на перших об’єктах.  

«Станції, які ми плануємо реконструювати, – «попереднього покоління» – вони і морально, і фізично вже вичерпали свої ресурси. Нам потрібно їх оновити, щоб вони відповідали сучасним технічним нормам та екологічним. Наше завдання – гарантувати безпечне, надійне, безперебійне транспортування і транзит природного газу, і ми це забезпечуємо», – повідомив Макогон.