Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
КС Яготин
Масштабна програма модернізації ГТС – внесок професіоналів ОГТСУ в енергобезпеку держави, – Сергій Макогон

Генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон з робочою поїздкою відвідав Яготинський промисловий майданчик в Київській області та проінспектував процес реконструкції КС «Яготин».

З червня 2021 року на КС «Яготин» тривають загальнобудівельні роботи зі встановлення трьох газоперекачувальних агрегатів (ГПА), створення фундаментів виробничо-експлуатаційного блоку, блоку очистки газу, охолодження газу, насосної станції протипожежного резервуару та інші. Завдяки масштабній реконструкції зменшаться витрати паливного газу, витрати на проведення ремонтів, а експлуатація та технічне обслуговування ГПА стануть ефективнішими. Це забезпечить ще більшу надійність роботи компресорної станції та газотранспортної системи в цілому.

«За 8 місяців поточного року Оператором ГТС було виконано виробничих програм на понад 4,6 мільярди гривень. Ми відповідальні за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання і розвиток газотранспортної системи – від цього залежить ефективне функціонування всього ринку газу. Тому ми з 2020 року реалізовуємо масштабну програму модернізації. Це амбітний план, успішне виконання якого є стратегічно важливим для держави. Масштабна програма модернізації – це внесок професіоналів ОГТСУ в енергобезпеку України», – зазначив Сергій Макогон, генеральний директор ОГТСУ.

Реконструкція КС «Яготин» триватиме до кінця 2022 року. У підсумку буде введено в експлуатацію новий компресорний цех з чотирма газоперекачувальними агрегатами (ГПА) із приводом від газотурбінних двигунів виробництва «Зоря»-«Машпроект», потужністю 16 МВт кожний та необхідною інженерною інфраструктурою.

ОГТСУ, згідно з законодавством та затвердженим НКРЕКП Планом розвитку, модернізує та технічно оновлює ГТС для забезпечення безаварійного та безпечного транспортування природного газу споживачам Європи та України. Наша мета – забезпечити надійність транспортування газу, а також конкурентний тариф на транспортування газу для українських споживачів та замовників послуг за умови значного скорочення транзиту після 2024 р.

Довідково: Компресорна станція «Яготин» є ключовою для надійного транспортування газу українського видобутку внутрішнім споживачам. Тут балансують блакитне паливо з газопроводів Шебелинка-Диканька–Київ Шебелинка–Полтава–Київ та Єфремівка-Диканька-Київ. Лише три КС в Україні працюють 365 днів 24/7, КС «Яготин» – одна з них. Це стратегічно важливий об`єкт. Тому для безпеки та значного покращення економічних показників транспортування газу  ОГТСУ розпочав процес технічного оновлення та встановлення нового більш ефективного обладнання на цій КС.