Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Яготин. Реконструкція-3
ОГТСУ реконструює компресорну станцію «Яготин»

Оператор ГТС України розпочав активні будівельні роботи по проєкту реконструкції компресорної станції (КС) «Яготин», основна мета якого – гарантувати надійне транспортування газу, покращити екологічні показники та підвищити ефективність обладнання.

ОГТСУ визначив КС «Яготин» одним із пріоритетних об’єктів у межах масштабної програми модернізації ГТС. Ця компресорна станція є однією з ключових у забезпеченні транспортування газу українського видобутку до українських ПСГ та споживачів. Станція компримує (стискає) газ для його подальшого транспортування магістральними газогонами «Шебелинка – Диканька – Київ», «Шебелинка – Полтава – Київ», «Єфремівка – Диканька – Київ».

Наразі на промисловому майданчику триває етап загально-будівельних робіт. До 2022 року планується спорудити новий компресорний цех зі встановленням чотирьох газоперекачувальних агрегатів із приводом від газотурбінних двигунів українського виробництва ДП «Зоря»-«Машпроект» потужністю 14-16 МВт кожний та необхідною інженерною інфраструктурою. Використання сучасних агрегатів скоротить витрати природного газу при транспортуванні, а обсяги викидів вихлопних газів відповідатимуть підвищеним європейським екологічним нормам. Окрім підтримки вітчизняного виробника та якісної продукції, значною перевагою співпраці з ДП «Зоря»-«Машпроект» є виконання робіт «під ключ» та подальше сервісне обслуговування обладнання.

«В ОГТСУ проходить масштабна програма модернізації та оптимізації ГТС. Її виконання дозволить нам гарантувати надійну роботу газотранспортної системи для потреб українських споживачів і у випадку відсутності транзиту, – зауважив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. – Найбільшими проєктами стануть реконструкції десяти компресорних станцій. Після модернізації вони будуть основними КС, які забезпечуватимуть надійне транспортування газу ще не одне десятиліття».

Відповідно до Плану розвитку газотранспортної системи, інвестиції направлятимуться виключно в ті об’єкти, які використовуватимуться і за умови суттєвого скорочення транзиту, а основні заходи будуть спрямовані на оптимізацію відповідно до наявних та прогнозованих обсягів транспортування. Також буде проведена модернізація газорозподільних станцій (ГРС) в усіх регіонах України. Проведення оптимізації ГТС дозволить гарантувати справедливий тариф для українських споживачів у майбутньому.