Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Ремонт газопроводу на кордоні з Польщею (1)
Оператор ГТС України оновлює магістральний газопровід, що з’єднує Польщу та Україну

14 червня 2021 р.Для розвитку співробітництва з Польщею та в межах виконання програми модернізації газотранспортної системи Оператор ГТС України (ОГТСУ) вийшов на фінальну стадію проєкту з оновлення магістрального газопроводу, що з’єднує українську та польську ГТС.

Компанія розпочала капітальний ремонт із заміною труб останньої ділянки 20 км газопроводу Комарно-Дроздовичи. Завершення робіт заплановано у I півріччі 2022 року. Цей 80-кілометровий трубопровід пролягає від газовимірювальної станції Дроздовичі на кордоні з Польщею до компресорної станції Комарно у Львівській області, через яку підключається до всієї ГТС та українських підземних газосховищ.

Варто зазначити, що модернізація цього важливого газогону здійснювалась поетапно протягом останніх 10 років. У період з 2011 по 2019 рр. було прокладено  43 км. А  після відокремлення ОГТСУ значно прискорив темпи: у 2020 р. – 15 км, у 2021-22 рр. – заплановано завершити останні 20 км.

«Завдяки модернізації магістральний газопровід, що з’єднує польську та українську газотранспортні системи, зможе забезпечувати безперебійне транспортування газу між Польщею та Україною ще як мінімум 20-30 років, – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. – Компанія реалізує масштабну програму модернізації та оптимізації ГТС. Її ключова мета – забезпечити надійність транспортування газу після 2024 року. Ми активно працюємо над створенням альтернативних маршрутів постачання газу до України, і Польща  для нас є ключовим напрямком, зважаючи на наявний СПГ-термінал у Свіноуйсці. Наступного року ми завершимо проєкт, очікуємо на відповідну підготовку  інфраструктури з польської сторони».

Після завершення ремонту газопровід Комарно-Дроздовичі буде оновлений на 100%. Труба буде замінена новою, що дозволить газогону працювати під проєктним робочим тиском 5,5 МПа по всій довжині. Вже зараз Україна готова приймати зі сторони Польщі до 6,6 млрд кубометрів газу на рік.

Компанія здійснює безперервну планову роботу по оновленню ГТС, скеровуючи достатні обсяги інвестицій у її технічну підтримку, реконструкцію та капітальне будівництво нових об’єктів.