Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Хуст 1
Оператор ГТС України переоснастив підстанцію КС «Хуст» в Закарпатській області

28 січня 2021 року, м. Київ – Оператор ГТС України технічно переоснастив підстанцію 35/10 кВ компресорної станції «Хуст» у Закарпатській області в межах десятирічного плану розвитку ГТС. Підстанція забезпечує електроживлення всіх технологічних систем компресорної станції для  транспортування газу магістральними газогонами.

У межах виконаної модернізації інженери замінили масляні вимикачі на сучасні вакуумні, силові трансформатори – на більш ефективні зі зменшеними технологічними втратами, а також встановили системи захисту на базі мікропроцесорних пристроїв захисту електрообладнання виробництва компанії ABB. Оновлене обладнання є надійним, високоефективним, з мінімальними затратами на обслуговування, та забезпечує повну диспетчеризацію електропостачання  КС «Хуст».

Роботи з переоснащення виконував підрядник – ТОВ «Будівельний Холдинг Шевченківський», який здав проєкт в грудні 2020 року.

«Компресорна станція «Хуст» – це стратегічно важливий об’єкт ГТС. Вона розташована у прикордонній зоні з Угорщиною та Словаччиною, і, у разі планових зупинок сусідніх компресорних станцій, «Хуст» дозволить виконати транзит газу в країни ЄС. А також у разі потреби – здійснити реверсне транспортування газу до України. Проведені на станції роботи підвищать надійність вузла в цьому регіоні, – прокоментував головний інженер ОГТСУ Юрій Зябченко. – Переоснащення компресорної станції «Хуст» – це частина програми модернізації та розвитку ГТС. Компанія продовжить оновлювати свою інфраструктуру згідно Плану розвитку ГТС та забезпечувати  надійність транспортування газу як українським, так і закордонним замовникам послуг».

Українська газотранспортна система є унікальною на теренах Європи. Завдяки своїй потужності та розгалуженості інфраструктури вона має високі маневреність і гнучкість, що забезпечує надійність транспортування газу як всередині держави, так і в сусідні країни. План розвитку української ГТС передбачає більше 1,5 млрд євро інвестицій протягом наступних 10 років.