Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
300-370
Оператор ГТС України продовжує програму оновлення газотурбінних двигунів

Газотурбінний двигун – важливий елемент забезпечення надійності транспортування газу. Тому в ОГТСУ постійно йде робота по оновленню цього обладнання. Фахівці компанії завершили приймально-здавальні випробування газотурбінного двигуна типу ДТ-71 після проведення капітального ремонту на ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект». Це вже 19 двигун, який пройшов в цьому році капітальний ремонт у миколаївських машинобудівників.

Даний двигун буде встановлено на компресорній станції «Диканька», яка задіяна у транспортуванні газу української видобутку. Особливістю цього ГТД стало застосуванням машинобудівним заводом новітнього технічного рішення, яке дозволяє зменшити витрати оливи. Також відновлено його основні техніко-економічні показники, такі як потужність, коефіцієнт корисної дії, покращено екологічні показники (викиди СО і NOx). Все це значно підвищить надійність та ефективність роботи двигуна. Ефективна співпраця фахівців ОГТСУ та заводу дала змогу державному підприємству НВКГ «Зоря»-«Машпроект» реалізувати пілотний проєкт розширеної гарантії на цей ГТД – до 10 000 мотогодин.

Це передостанній двигун (по діючим договорам), по якому проведено ремонт в умовах заводу, і останній в цьому році. Залишився ще один двигун (типу ДН-80 потужністю 25 МВт), ремонт якого буде завершено в наступному році. Всього в цьому році по договорам із ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» виконано ремонтів ГТД на загальну суму понад 696 млн грн.

«В ОГТСУ проходить масштабна програма модернізації та оптимізації ГТС. Її виконання дозволить нам гарантувати надійну роботу газотранспортної системи для потреб українських споживачів і у випадку відсутності транзиту. «Зоря»-«Машпроект» – давній і надійний партнер ОГТСУ, з яким компанія планує розвивати ще тіснішу і продуктивнішу взаємодію в проектах модернізації інфраструктури ГТС. Наразі на промисловому майданчику компресорної станції «Яготин» зводиться новий компресорний цех зі встановленням чотирьох газоперекачувальних агрегатів із приводом від газотурбінних двигунів виробництва ДП «Зоря»-«Машпроект», – зауважив Сергій Макогон, генеральний директор ОГТСУ.

Державне підприємство Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» – державне підприємство, що входить до складу концерну «Укроборонпром», є одним з найпотужніших вітчизняних машинобудівних підприємств та виробником газотурбінних двигунів, що використовуються в складі силових установок кораблів, приводів компресорів газу в складі газоперекачувальних агрегатів та генераторів в складі газотурбінних електростанцій.