Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
400_2
Оператор ГТС України реконструював електричну підстанцію в Івано-Франківській області

Оператор ГТС України (ОГТСУ) технічно переоснастив підстанцію 35/10 кВ КС-3 в Івано-Франківській області. Це дозволяє підвищити надійність транспортування газу закордонним і внутрішнім споживачам магістральними газопроводами «Союз» та «Уренгой-Помари-Ужгород».

Підстанція 35/10 кВ забезпечує електроживлення технологічних систем одразу двох компресорних станції – КС-21 «Союз» та КС-39 «Уренгой-Помари-Ужгород» Богородчанського промислового майданчика. Цими газотранспортними напрямками забезпечується подача газу, як у західному (експортному) напрямку, так  і в реверсному режимі для споживачів України та при закачуванні газу до підземних сховищ газу (ПСГ) Західної України. Додатково ця підстанція забезпечує транспортування електроенергії для високовольтних мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та його регіональних споживачів.

На об’єкті замінили масляні вимикачі на сучасні вакуумні, силові трансформатори – на більш ефективні з зменшими технологічними втратами, а також встановили сучасні системи захисту на базі електрообладнання SIEMENS. Для забезпечення надійності енергопостачання замінили високовольтні кабельні лінії 10 кВ до КС-21 «Союз» та КС-39 «УПУ». Захист обладнання 35 та 10 кВ виконано на основі мікропроцесорних пристроїв  захисту і автоматики SIPROTEC (SIEMENS).

Оновлене обладнання є надійним, високоефективним, з мінімальними затратами на обслуговування, та забезпечує повну диспетчеризацію електропостачання. Програмне забезпечення засобів диспетчерського та технологічного управління проводить моніторинг та оперативний контроль обладнання підстанції та відображення інформації на автоматизоване робоче місце (АРМ).

«Проведені на підстанції роботи підвищать надійність газотранспортного вузла в цьому регіоні. У тому числі при закачуванні газу до ПСГ Західної України, що особливо важливо в світлі підготовки країни до наступного осінньо-зимового опалювального сезону, – прокоментував Роман Юськів, директор Богородчанського ЛВУМГ. – Компанія продовжить оновлювати свою інфраструктуру та забезпечувати  надійність транспортування газу».