Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
200_12
Реконструкція КС Яготин: ОГТСУ розпочав монтаж перших блоків основного обладнання

Оператор ГТС України продовжує роботи з реконструкції компресорної станції Яготин. Фахівці компанії і підрядних організацій проводять загальнобудівельні роботи та вже розпочали установку перших блоків основного технологічного обладнання газоперекачувальних агрегатів (ГПА).

Наразі завершені будівельні роботи зі створення фундаменту для першого та другого ГПА, на завершальній стадії створення фундаментів третього агрегату. Розпочато роботи з установки блоків обладнання першого газоперекачувального агрегата – монтаж турбоблоку на фундамент. Також розпочато загальнобудівельні роботи з облаштування фундаментів виробничо-експлуатаційного блоку, блоку очистки газу, охолодження газу, насосної станції протипожежного резервуару.

Після завершення реконструкції тут буде створено новий компресорний цех з чотирма ГПА із приводом від газотурбінних двигунів українського виробництва ДП «Зоря»-«Машпроект» потужністю 14-16 МВт кожний та необхідною інженерною інфраструктурою. Окрім підтримки вітчизняного виробника та якісної продукції значною перевагою співпраці з ДП «Зоря»-«Машпроект» є виконання робіт «під ключ» та подальше сервісне обслуговування обладнання.

ОГТСУ визначив КС «Яготин» одним із пріоритетних об’єктів у межах масштабної програми модернізації ГТС. Основна мета реконструкції – гарантувати надійне транспортування газу, покращити екологічні показники та підвищити ефективність обладнання. Ця компресорна станція є однією з ключових у забезпеченні транспортування газу українського видобутку до українських ПСГ та споживачів.

«Відповідно до Плану розвитку ГТС, ми направляємо інвестиції виключно в ті об’єкти, які використовуватимуться і за умови суттєвого скорочення транзиту, а основні заходи спрямовані на оптимізацію відповідно до наявних та прогнозованих обсягів транспортування. Крім реконструкції десяти компресорних станцій також буде проведена модернізація газорозподільних станцій в усіх регіонах України. Проведення оптимізації ГТС дозволить гарантувати економічно обгрунтований тариф для українських споживачів у майбутньому», – зауважив головний інженер ОГТСУ Юрій Зябченко.