Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
2841874847
ОГТСУ перевірить протикорозійний захист 5,6 тис. км магістральних трубопроводів

Оператор ГТС України продовжує планомірну роботу щодо забезпечення надійної роботи української ГТС. В її рамках компанія проведе діагностування протикорозійного захисту та корозійного стану 5,6 тис. км газопроводів. Для цього ОГТСУ уклав договори з вітчизняними компаніями, які проведуть ці роботи. Вибір підрядників пройшов через систему публічних закупівель Prozorro. Загальна вартість робіт складає 43,85 млн грн.

Обстеження пройде по всій Україні – Боярське, Сумське, Лубенське, Золотоніське, Бібрське, Закарпатське, Богородчанське, Бердичівське, Запорізьке, Харківське та Миколаївське ЛВУМГ. За допомогою комплексних вимірів на об’єктах ГТС перевірять технічний стан та ефективність роботи системи захисту газопроводів від корозії. При обстеженні використовуються електрометричні та інструментальні виміри. Ця технологія дозволяє обстежити труби, що прокладені під землею, без розриття ґрунту. Для перевірки застосуються контрольні розриття – 1 на 10 км трубопроводу.

Ґрунтова корозія – є основним природним чинником та небезпекою для магістральних газопроводів. Тому компанія постійно контролює стан протикорозійного захисту трубопроводів. Періодичність таких обстежень – 1 раз на 7 років. За результатами обстежень проводяться своєчасні ремонти газопроводів, оптимізація режимів роботи системи електрохімічного захисту, її ремонти та реконструкції.

«Газотранспортна система є найбільшим складним та розгалуженим техногенним об’єктом України. На балансі ОГТСУ налічується понад 33 тисячі кілометрів газопроводів. Від нашої стабільної роботи залежить надійність газопостачання мільйонів українців і наших європейських партнерів. Тому ми застосовуємо різні сучасні методи контролю стану магістральних трубопроводів, щоб попередити всі позаштатні ситуації. Контролюємо як захист від корозії, так і стан металу трубопроводів. Як наприклад, проводимо внутрішньотрубне діагностування магістральних газопроводів разом з одним зі світових лідерів в цій галузі ROSEN Europe. Надійність роботи ГТС – наш пріоритет», – зазначив Юрій Зябченко, головний інженер ОГТСУ.