Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
КС Бердичів та Красилів
Сучасні технології для надійного транзиту: ОГТСУ модернізував системи автоматизації компресорних станцій (КС) Бердичів та Красилів

Оператор ГТС України завершив модернізацію систем автоматизації двох компресорних станцій, які обслуговують газопроводи «Дашава-Київ» та «Київ-Захід України». Нова автоматика підвищує надійність, безпеку і ефективність роботи газотранспортних шляхів для внутрішніх споживачів та міжнародних партнерів.

Всього модернізували 12 систем автоматичного керування газоперекачувальними агрегатами (САК ГПА) компресорних станцій Бердичів та Красилів, що розташовані в Житомирській та Хмельницькій областях. Кожна така система незалежно контролює технічний стан і управляє ГПА в автоматичному режимі. У межах модернізації замінили програмовані логічні контролери на сучасні моделі General Electric. Фахівці ОГТСУ розробили для них програмне забезпечення з урахуванням досвіду мінімізації аварійних зупинок ГПА. Підвищена швидкість роботи контролерів дає час, щоб зібрати і передати інформацію для подальшого аналізу і вибору оптимального рішення.

Також встановили нові АРМ (автоматизоване робоче місце) змінного персоналу та сучасні системи SCADA верхнього рівня General Electric Simplicity v.11. Це система підключених до неї виробничих об’єктів із вбудованими датчиками і програмним забезпеченням для збору та обміну даними, а також із можливістю віддаленого контролю і управління в автоматизованому режимі.

Модернізація системи керування за рахунок сучасного обладнання  та програмного забезпечення підвищує продуктивність та ефективність роботи, прискорює дії оператора, гарантує безпечний обмін даними. Використані сучасні технології комунікації та архітектури програмного забезпечення, які збільшили захищеність і керованість системи в цілому.

«Це високопродуктивна система, яка дозволяє забезпечити ефективність і гнучкість, необхідні для надійного контролю і управління технологічними процесами. Модернізація систем автоматизації газової інфраструктури підвищує стабільність транспортування газу як в Україні, так і для наших європейських партнерів. ОГТСУ продовжить цю роботу і надалі: наступним кроком запланована модернізація семи САК ГПА на компресорній станції  Диканька», – зазначив Юрій Зябченко, головний інженер ОГТСУ.