Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Сергій Макогон

Сергій МАКОГОН

генеральний директор
ТОВ «Оператор ГТС України»

Очолює ОГТСУ з травня 2019 року.

Саме під керівництвом Сергія Макогона було успішно завершено відокремлення ТОВ «Оператор ГТС України» від вертикально інтегрованої компанії НАК «Нафтогаз України» та створено сертифікованого відповідно до законодавства ЄС оператора ГТС України, який з 1 січня 2020 року розпочав свою незалежну діяльність.

Пан Макогон здобув вищу інженерну освіту в Національному технічному університеті України «КПІ»(1999) за напрямком прикладна математика. В 2005 році отримав ступінь магістра з бізнес адміністрування в California State Polytechnic University (США), а в 2019 році – сертифікат з корпоративного управління від Ukrainian Corporate Governance Academy.

Під час навчання в США почав будувати кар’єру в сфері бізнес-консалтингу та аудиту – спершу в компанії Morgan Stanley (Нью-Йорк), а з вересня 2005 року – в Deloitte (Київ). З 2007 по 2014 роки працював на керівних посадах в Microsoft Ukraine.

В травні 2014 року перейшов до НАК «Нафтогаз України», де займався реформуванням нафтогазового комплексу та створенням ринку газу в Україні.

З 2015 по 2019 роки на керівних посадах в АТ «Укртрансгаз» (Група Нафтогаз) відповідав за створення довгострокової стратегії розвитку ГТС України, ініціював розробку та впровадження нових Кодексу ГТС та Кодексу ПСГ, запустив нові послуги  «митний склад» та short-haul, щоб зробити українські ГТС та ПСГ більш привабливими для міжнародних компаній.

Будучи генеральним директором ТОВ «Оператор ГТС України», пан Макогон продовжує впроваджувати найкращі практики та міжнародні стандарти для повної інтеграції ГТС України в європейську газотранспортну систему.

Має державні нагороди. 24 серпня 2020 року згідно Указу Президента України був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.