Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Інфраструктурні проекти

ТОВ «Оператор ГТС України» забезпечує надійність та ефективність функціонування газотранспортної системи України, що відображається в основних цілях Товариства, які стоять перед ОГТСУ у відповідності до європейських правил та бізнес-практик:

Ринкова інтеграція

Українська ГТС має досить високий  рівень інтегрованості, вона має підключення до газотранспортних систем Росії, Білорусії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Проте протягом минулих років значні можливості газотранспортної системи були заблоковані Контрактом №ТКГУ, проте по закінченню його дії 01.01.2020 для газотранспортної системи  та ринку природного газу України відкриваються нові можливості для подальшої інтеграції. Досягнення зазначеної цілі з подальшої інтеграції ринків та досягнення високого рівня безпеки постачання, як для України, так і для Європейського Союзу, а також створення сприятливих ринкових умови для ринків газу в Україні та Європи, Товариство розглядає наступні заходи/проекти для реалізації:

Сталий розвиток та екологія

Після завершення процесу відокремлення оператора газотранспортної системи (unbundling) від вертикально інтегрованої газової компанії в Україні буде створено сучасного оператора газотранспортної системи, який відповідає вимогам «Третього Енергетичного Пакету» ЄС та іншим нормативно – правовим актам, а також має ефективну організаційну структуру у відповідності до бізнес-моделей та практик передових європейських операторів газотранспортних систем.

В даній ситуації планування розвитку системи потребуватиме розроблення комплексу заходів направлених на розбудову в Україні сучасної газотранспортної системи, яка буде відповідати наступним пунктам:

Ефективність

Газотранспортна система України є однією з найбільших та розгалуженіших газотранспортних систем Європи, що дозволяє оперативне маневрування потоками природного газу. В разі виникнення обмежень з постачання по одному з газопроводів/маршрутів, потоки можуть бути перенаправлені на інший, зі збереженням зобов’язань щодо постачання природного газу в конкретній точці виходу. Свою гнучкість та технологічну ефективність газотранспортної системи продемонструвала в 2009 р. коли було необхідно в короткі терміни змінити напрямок потоку газу при низьких температурах, в 2012 р. коли в Європі відбулося різке похолодання і обсяги споживання природного газу значно зросли, що привело до збільшення обсягів транзиту природного газу на 100 млн куб. м протягом 8 днів до 320 млн куб. м в добу і при цьому ГТС Україна повністю забезпечила потребу в транзиті, наступним випробуванням для ГТС був 2018 р. коли в Європі та в Україні в кінці лютого – на початку березня відбулося значне похолодання та паралельно існував дефіцит газу, проте ГТС повністю закрила потреби внутрішніх споживачів та забезпечила безперебійний транзит. Ще додатковою превагою Української ГТС є рівень її інтегрованості, а саме те що вона має підключення до газотранспортних систем Росії, Білорусії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. З метою досягнення зазначеної цілі Товариство планує реалізувати наступні заходи/проекти: