Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Процедура нової (збільшеної) потужності (необов’язковий етап)

Процедура нової (збільшеної) потужності на міждержавних з’єднаннях

Необов’язковий етап

Згідно вимог пунктів 1 та 2 глави 1 розділу ХХ Кодексу ГТС, Оператор ГТС буде здійснювати оцінку ринкового попиту щодо збільшення потужності для точок міждержавного з’єднання. Оцінка потенційного попиту на нову (збільшену) потужність буде проводитись з 3 липня до 28 серпня 2023 року включно (8 тижнів). Протягом зазначеного періоду усі замовники послуг транспортування мають право подавати незобов’язуючі заявки.

Подача незобов’язуючих заявок

Для участі в оцінці потенційного попиту на нову (збільшену) потужність для точок міждержавного з’єднання замовники послуг транспортування повинні направити до ТОВ «Оператор ГТСУ України» незобов’язуючу заявку із заповненими обов’язковими полями.

З метою спрощення подачі незобов’язуючої заявки замовники послуг транспортування можуть вибрати один із наступних варіантів відправки заповненої незобов’язуючої заявки:

  1. через Інформаційну платформу ТОВ «Оператор ГТС України»;
  2. через аукціонну платформу GSA;
  3. на поштову адресу ТОВ «Оператор ГТС України».
  1. Подача незобов’язуючої заявки через Інформаційну платформу ТОВ «Оператор ГТС України»

Заповнений шаблон українською або англійською мовою в електронному вигляді (формат .docx або .pdf), використовуючи існуючий обліковий запис, необхідно завантажити та подати до Інформаційної платформи ТОВ «Оператора ГТС України» через транзакцію «ZIP_CAPACITY_MARKET» (Інструкція  завантаження незобов’язуючої заявки на нову (збільшену) потужність в систему IPlatforma).

  1. Подача незобов’язуючої заявки через аукціонну платформу GSA

Для участі в оцінці ринкового попиту щодо нової (збільшеної) потужності на аукціонній платформі GSA потрібно мати зареєстрований та авторизований обліковий запис. (Інструкція з реєстрації на аукціонній платформі GSA). Зареєстрованим та авторизованим замовникам послуг транспортування на аукціонній платформі GSA необхідно подати запит за допомогою функціоналу платформи на активацію типу відносин «дослідження ринку» (relation type “market research”).

За посиланням Ви можете знайти Інструкцію з поетапними кроками на аукціонній платформі GSA щодо участі в оцінці потенційного попиту на нову (збільшену) потужність для точок міждержавного з’єднання.

Зверніть увагу! При подачі незобов’язуючих заявок через аукціонну платформу GSA:

(1) вкажіть у полі «додаткова інформація» (additional information) назву міждержавного з’єднання;

(2) вкажіть у полі «додаткова інформація» (additional information) дані, вказані у незобов’язуючій заявці стосовно зазначеного міждержавного з’єднання, які Ви подали або збираєтесь подати суміжному оператору ГТС;

(3) у випадку, якщо Ви не подавали та не збираєтесь подавати незобов’язуючу заявку суміжному оператору ГТС – зазначте у полі «додаткова інформація» (additional information), що інформація не надавалась та не буде надаватися суміжному оператору ГТС.

(4) у випадку, якщо Вас цікавить продукт коротшого періоду (квартал, місяць), ніж газовий рік – вкажіть це у полі «додаткова інформація» (additional information) на аукціонній платформі GSA.

  1. Подача незобов’язуючої заявки шляхом надсилання на поштову адресу ТОВ «Оператор ГТС України»

Незобов’язуюча заявка в паперовому вигляді (шаблон українською або англійською мовою) може бути надіслана замовником послуг транспортування на поштову адресу ТОВ «Оператор ГТС України» (03065, м. Київ, Україна, проспект Любомира Гузара, 44). Також, просимо Вас надсилати скан-копію такої заявки на електронну адресу commercial@tsoua.com для більш оперативного опрацювання. При цьому, заявка буде включена у звіт з оцінки ринкового попиту лише у випадку отримання заявки у паперовій формі.