Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Балансуючі дії

Інформація щодо балансуючих дій, вчинених відповідно до чинних довгострокових угод.

Відповідно до положень статті 35 Закону «Про ринок природного газу», правила балансування повинні бути справедливими, недискримінаційними, прозорими та обумовленими об’єктивними чинниками. Такі правила мають створювати економічні стимули для балансування обсягів закачування і відбору природного газу самими замовниками.

Відповідно до положень глави 5 розділу XIV Кодексу ГТС оператор газотранспортної системи має право закуповувати послуги балансування, якщо короткострокові стандартизовані продукти не можуть задовольнити потреби у підтримці оптимальної роботи газотранспортної системи або за відсутності ліквідності торгівлі короткостроковими стандартизованими продуктами.

Закон України «Про публічні закупівлі» визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.

Публікація тендерної пропозиції закупівлі послуг балансування із зазначенням мети, обсягу та пов’язаних інструкцій для учасників тендеру розміщена за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-21-006621-a

Публікація результатів тендерної процедури закупівлі послуг балансування без шкоди для комерційно чутливої інформації розміщена за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-21-006621-a

Керуючись вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» ТОВ «Оператор ГТС України» здійснило закупівлю «Газове паливо (Послуга балансування)» за процедурою відкритих торгів та за її результатами 19 січня 2021 року уклало договір про надання послуги балансування №2101000095.

Балансуючі дії здійснюються ТОВ «Оператор ГТС України» відповідно до укладеного договору про надання послуги балансування від 19.01.2021 №2101000095.

 

Інформація про закуплені послуги балансування та понесені відповідні витрати за кожний рік отримання таких послуг.

За період 2020 року ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» були закуплені послуги балансування (на підставі договорів купівлі-продажу природного газу) в обсязі 1 563 046 521,5 куб. м. та понесені витрати 5 499 160 666,84 гривень (з ПДВ).       

 

Інформація щодо вартості, періодичності та обсягу дій з балансування, що були вчинені (короткострокові продукти, балансуючі послуги, балансування в суміжних зонах).

Інформація публікується щорічно. Очікувана дата публікації лютий 2022 року.

 

Рекомендаційний документ про пропозиції щодо вимог до зобов’язань щодо балансування протягом доби (оприлюднення з урахуванням зобов’язань про конфіденційність, з якими він зв’язаний), направлення документу до ENTSOG в порядку інформування – не застосовується (N/A).