Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Реєстрація на аукціонній платформі

Платформа GSA

Для реєстрації у статусі Шипера на платформі GSA необхідно:

 1. Перейти за посиланням (обрати англійську версію сайту) та ознайомитися з документами щодо роботи аукціонної платформи. Правила користування платформою GSA – українською* та англійською мовами (#3).
 2. Надіслати на електронну адресу aukcje@gsaplatform.eu наступні документи:

– Відскановану та підписану довіреність на вчинення реєстраційних дій на платформі GSA – Power of attorney for GSA англійською мовою;
– Відсканований чинний витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з нотаріально завіреним перекладом на англійську мову.

 1. Виконати реєстраційні дії на платформі GSA у статусі Шипера (доступна українська версія сайту). У процесі реєстрації прийняти правила користування аукціонною платформою GSA. Інструкція по Платформі GSA для користувача системи (Шипера) – українською* та англійською мовами (#4).

Важливо, щоб дані, введені при електронній реєстрації, повністю співпадали із даними, зазначеними у документах у пункті 2.

 1. Дочекатись повідомлення на електронну пошту з підтвердженням реєстрації. Після цього з’явиться можливість самостійно підтверджувати реєстрацію наступних користувачів, що представляють замовника послуг транспортування природного газу.

Платформа RBP

Якщо Ваша компанія не є зареєстрованим Користувачем Мережі на аукціонній платформі RBP, виконайте наступні кроки:

 1. Ознайомтеся з Регламентом Платформи Бронювання Потужностей.
 2. Для реєстрації компанії необхідно створити обліковий запис на порталі RBP: https://ipnew.rbp.eu/RBP.eu/#register
 3. Коли у вас буде обліковий запис, увійдіть і виберіть реєстрацію RBP на цій сторінці: Regional Booking Platform (rbp.eu)
 4. У першому розділі «Administrator user data» («Дані адміністратора») в полі «I intend to access the application with:» («Я збираюся отримати доступ до програми із використанням:») виберіть «Multifactor Authentication» («Багатофакторна автентифікація», «БФА»).
 5. Для отримання доступ до аукціонної платформи RBP Вам потрібно зареєструвати обліковий запис БФА (MFA) (Керівництво з реєстрації користувача в платформі RBP) і завантажити:
  • Відскановану підписану довіреність на вчинення дій на платформі RBP.

Пройдіть різні пункти реєстрації компанії, заповнивши свої дані. Далі вам також буде запропоновано завантажити:

Після завантаження всіх необхідних документів, ретельної перевірки всіх полів і погодження з правилами та умовами, натисніть «Надіслати» («Submit»).

 1. Письмово укладіть (заповніть, роздрукуйте та підпишіть) Угоду про членство користувача мережіанглійською мовою з компанією FGSZ ltd, яку Ви отримаєте від FGSZ ltd із заповненими реєстраційними даними. Якщо Ви хочете здійснювати діяльність на газових ринках країн ЄС, Ви маєте можливість додатково укласти Додаток ІІ до Угоди про членство користувача мережі (Network User Membership Agreement – Annex No. 2 – REMIT Reporting Agreement).  Додаткова угода І (Amendment No. 1. of the Network User Membership Agreement for the Usage of the Capacity Booking Platform) необхідна лише в тому випадку, якщо Ви плануєте здійснювати бронювання на австрійсько-угорській точці міждержавного з’єднання. Для участі виключно в аукціонах Оператора ГТС України зазначені додатки не є обов’язковими.
 2. Надішліть Угоду про членство користувача мережі (2 примірники) для підписання FGSZ та надішліть копію довіреності на вчинення дій щодо бронювання на поштову адресу, вказану в Угоді: Tanácsház utca 5, Siófok 8600, HUNGARY, Attention: FGSZ Ltd., RBP(вул. Таначаз, 5, м. Шіофок, 8600, УГОРЩИНА, Кому: FGSZ Ltd., RBP).
 3. Після отримання документів Ви отримаєте свої дані для входу на електронну пошту (ID користувача та стартовий пароль).
 4. Перед входом необхідно обов’язково змінити свій стартовий пароль, використовуючи наступне посилання:

https://sts.fgsz.hu/adfs/portal/updatepassword

Додайте власний ID користувача (за прикладом userID@ext.rbp.eu), старий і новий пароль, натисніть кнопку «Надіслати» («Submit»).

 1. Виконайте дії щодо налаштування багатофакторної автентифікації MS Azure MFA, дотримуючись правил Керівництво з реєстрації користувача в платформі RBP.
 2. Використовуючи MS Azure MFA Ви можете одночасно здійснювати вхід в продуктивне та тестове середовище аукціонної платформи RBP.
 3. Зверніть увагу! Якщо Ви використовуєте комбінацію логін/пароль на платформі (а не електронний сертифікат), через 6 місяців строк дії логін/пароль закінчиться та їх необхідно буде оновити. У разі закінчення строку дії, надішліть свій запит на електронну адресу support@rbp.eu.
 4. Зверніть увагу, що за допомогою такої автентифікації Вам надається доступ лишедо аукціонів з розподілу потужності ТОВ «Оператор ГТС України». Для можливості приймати участь в аукціонах операторів ГТС країн ЄС, Ви повинні отримати електронний сертифікат. Для отримання докладнішої інформацію про доступ до аукціонів інших операторів ГТС, будь ласка, зверніться за електронною адресою support@rbp.eu.

 

Інструкція з експлуатації для користувачів мережі українською* та англійською мовами.

 

*Увага! Юридично значимими є оригінали англомовних документів, що розміщені на офіційних веб-сайтах аукціонних платформ RBP та GSA, де регулярно оновлюються. Виключно з метою ознайомлення на офіційному веб-сайті Оператора ГТС надано неофіційний переклад на українську мову останніх версій документів.

 

Увага! При реєстрації на аукціонних платформах заборонено використовувати електронну пошту, доступ до якої мають декілька користувачів. Дозволяється використовувати тільки персональні електронні адреси.