Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Реєстрація на аукціонній платформі

Платформа GSA

Для реєстрації у статусі Шипера на платформі GSA необхідно:

 1. Перейти за посиланням (обрати англійську версію сайту) та ознайомитися з документами щодо роботи аукціонної платформи. Правила користування платформою GSA – українською* та англійською мовами (#3).
 2. Надіслати на електронну адресу aukcje@gsaplatform.eu наступні документи:

– Відскановану та підписану довіреність на вчинення реєстраційних дій на платформі GSA – Power of attorney for GSA англійською мовою;
– Відсканований чинний витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з нотаріально завіреним перекладом на англійську мову.

 1. Виконати реєстраційні дії на платформі GSA у статусі Шипера (доступна українська версія сайту). У процесі реєстрації прийняти правила користування аукціонною платформою GSA. Інструкція по Платформі GSA для користувача системи (Шипера) – українською* та англійською мовами (#4).

Важливо, щоб дані, введені при електронній реєстрації, повністю співпадали із даними, зазначеними у документах у пункті 2.

 1. Дочекатись повідомлення на електронну пошту з підтвердженням реєстрації. Після цього з’явиться можливість самостійно підтверджувати реєстрацію наступних користувачів, що представляють замовника послуг транспортування природного газу.

Платформа RBP

Якщо на даний момент Ви не є зареєстрованим Користувачем Мережі на платформі RBP, для реєстрації Вам необхідно:

 1. Ознайомитися з Правилами експлуатації аукціонної платформи RBP – українською* та англійською мовами (#5). Якщо Ви здійснюєте діяльність або плануєте здійснювати діяльність на газовому ринку країн ЄС, Вам потрібен електронний сертифікат від довіреного постачальника послуг. Електронний сертифікат також може бути використаний для автентифікації на платформі RBP для подальшої участі у аукціонах Оператора ГТС України. Для отримання детальної інформації звертайтесь із запитом за електронною адресою rbp@fgsz.hu. У випадку використання електронного сертифікату, Вам не потрібно підписувати та надсилати довіреність на вчинення дій на платформі RBP (див. пункт 3).
 2. Письмово укласти (заповніть, роздрукуйте та підпишіть) Угоду про членство Користувача мережі з компанією FGSZ ltd англійською мовою. Якщо Ви хочете здійснювати діяльність на газових ринках країн ЄС, Ви маєте можливість додатково укласти Додаток II до Угоди про членство Користувача мережі (Network User Membership Agreement – Annex No. 2 – REMIT Reporting Agreement). Додаткова угода I (Amendment No. 1. of the Network User Membership Agreement for the Usage of the Capacity Booking Platform) актуальна лише в тому випадку, якщо Ви плануєте здійснювати діяльність на австрійсько-угорській точці міждержавного з’єднання. Для участі виключно в аукціонах Оператора ГТС України зазначені додатки не є обов’язковими.
 3. Надіслати на електронні адреси rbp@fgsz.huта kap@fgsz.hu наступні документи:

– Відсканований підписаний примірник Угоди про членство Користувача мережі;
– Відскановану підписану довіреність на вчинення дій на платформі RBP (#7).

 1. Надіслати Угоду про членство (2 примірники) на підписання FGSZ та надіслати копію довіреності на вчинення дій щодо бронювання на поштову адресу, вказану в Угоді: Tanácsház utca 5, Siófok 8600, HUNGARY, Attention: FGSZ Ltd., RBP (укр.: 8600 вул. Таначаз, 5, м. Шіофок, УГОРЩИНА, Кому: FGSZ Ltd., RBP).
 2. Після обробки документів Оператором платформи RBP – контактна особа, що вказана у довіреності, на свою електронну пошту отримає файл у форматі *.cer, щоб мати змогу пройти реєстрацію Замовника на веб-сайті RBP.

Для того щоб пройти реєстрацію облікового запису, необхідно заповнити електрону форму за посиланням на порталі RBP: https://ipnew.rbp.eu/RBP.eu/#register

Після чого на електронну адресу надійде лист для активації.

 1. Перейшовши за посиланням в листі або використавши посилання https://ipnew.rbp.eu/rbp.eu/index.aspx#AfterLogin , необхідно натиснути на реєстраційну іконку RBP Registration та продовжити реєстрацію, використовуючи файл у форматі *.cer. Цей процес детально описаний у розділі 1 Керівництва щодо багатофакторної автентифікації – українською* та англійською мовами (#10). В результаті користувач отримає логін і пароль на електронну пошту з деталями реєстрації.
 1. Провести етап увімкнення багатофакторної автентифікації, для чого дотримуйтесь правил Керівництва щодо багатофакторної автентифікації – українською* та англійською мовами (#10).
 1. Використовуючи логін/пароль та генератор паролей RSA SecurID ви маєте змогу увійти до продуктивного та тестового режимів RBP одночасно.
 2. Зверніть увагу! Якщо Ви використовуєте комбінацію логіна/пароля на платформі (а не електронний сертифікат), пам’ятайте, що через 3 місяці строк дії логіна/пароля закінчиться та їх необхідно буде оновити. У разі закінчення строку дії, надішліть свій запит на електронну адресу rbp@fgsz.hu. Адміністратори аукціонної платформи RBP підтвердять Ваш обліковий запис протягом 3 робочих днів.

Зверніть увагу, що за допомогою цієї автентифікації вам надається доступ лише до аукціонів потужностей ТОВ «Оператор ГТС України». Щоб отримати доступ до аукціонів інших операторів ГТС, ви повинні отримати електронний сертифікат, що відповідає наступним критеріям (#11). Для отримання докладнішої інформацію про доступ до аукціонів інших операторів ГТС, будь ласка, зверніться за адресою rbp@fgsz.hu.

Інструкція з експлуатації для Користувачів Мережі – українською* та англійською мовами (#8).


*Увага! 
Юридично значимими є оригінали англомовних документів, що розміщені на офіційних веб-сайтах аукціонних платформ RBP та GSA, де регулярно оновлюються. Виключно з метою ознайомлення на офіційному веб-сайті Оператора ГТС надано неофіційний переклад на українську мову останніх версій документів.

При реєстрації на аукціонних платформах заборонено використовувати електронну пошту, доступ до якої мають декілька користувачів. Дозволяється використовувати тільки персональні електронні адреси.