Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Реєстрація на аукціонній платформі

Платформа GSA

Для реєстрації у статусі Шипера на платформі GSA необхідно:

 1. Перейти за посиланням (обрати англійську версію сайту) та ознайомитися з документами щодо роботи аукціонної платформи. Правила користування платформою GSA – українською* та англійською мовами (#3).
 2. Надіслати на електронну адресу aukcje@gsaplatform.eu наступні документи:

– Відскановану та підписану довіреність на вчинення реєстраційних дій на платформі GSA – Power of attorney for GSA англійською мовою;
– Відсканований чинний витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з нотаріально завіреним перекладом на англійську мову.

 1. Виконати реєстраційні дії на платформі GSA у статусі Шипера (доступна українська версія сайту). У процесі реєстрації прийняти правила користування аукціонною платформою GSA. Інструкція по Платформі GSA для користувача системи (Шипера) – українською* та англійською мовами (#4).

Важливо, щоб дані, введені при електронній реєстрації, повністю співпадали із даними, зазначеними у документах у пункті 2.

 1. Дочекатись повідомлення на електронну пошту з підтвердженням реєстрації. Після цього з’явиться можливість самостійно підтверджувати реєстрацію наступних користувачів, що представляють замовника послуг транспортування природного газу.

Платформа RBP

Якщо на даний момент Ваша компанія не є зареєстрованим Користувачем Мережі на аукціонній платформі RBP, виконайте кроки, що зазначені в Керівництві з реєстрації користувача на аукціонній платформі RBP – українською* та англійською мовами. Для реєстрації Вам необхідно:

 1. Ознайомитися з Регламентом Платформи Бронювання Потужностей – українською* та англійськоюмовами. Якщо Ви здійснюєте діяльність або плануєте здійснювати діяльність на газовому ринку країн ЄС, Вам потрібен електронний сертифікат від довіреного постачальника послуг. Якщо Ви здійснюєте діяльність або плануєте здійснювати діяльність на газовому ринку країн ЄС, Вам потрібен електронний сертифікат від довіреного постачальника послуг. Електронний сертифікат також може бути використаний для автентифікації на платформі RBP для подальшої участі в аукціонах Оператора ГТС України. Для отримання детальної інформації звертайтесь із запитом за електронною адресою support@rbp.eu. Якщо Ви використовуєте електронний сертифікат, Вам не потрібно підписувати та надсилати довіреність на вчинення дій на аукціонній платформі RBP (див. пункт
 2. Надіслати на електронну адресу support@rbp.eu  наступні документи:
  – Відскановану підписану довіреність на вчинення дій на платформі RBP;
  – Відсканований чинний витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з нотаріально завіреним перекладом на англійську мову.
 3. Після обробки документів Оператором платформи RBP контактна особа, що вказана у довіреності, на свою електронну адресу отримує файл сертифікату (*.cer), необхідний для завершення реєстрації компанії на вебсайті RBP.
 4. Для того щоб зареєструвати компанію, необхідно заповнити електрону форму на вебсайті аукціонної платформи RBP: https://ipnew.rbp.eu/RBP.eu/#register

Після того як Ви отримали файл сертифікату (*.cer), завершили реєстрацію компанії та увійшли в систему, натисніть на розділ реєстрації в аукціонній платформі RBP на цій сторінці: https://ipnew.rbp.eu/Rbp.eu/#/profile

Пройти через усі розділи реєстрації, заповнивши свої дані. Завантажте файл сертифікату (*.cer), натиснувши на кнопку Upload, уважно ознайомтесь та прийміть усі положення та умови, натисніть на кнопку Submit.

 1. Письмово укласти (заповніть, роздрукуйте та підпишіть) Угоду про членство користувача мережі англійською мовою з компанією FGSZ ltd, яку Ви отримаєте від FGSZ ltd із заповненими реєстраційними даними. Якщо Ви хочете здійснювати діяльність на газових ринках країн ЄС, Ви маєте можливість додатково укласти Додаток ІІ до Угоди про членство користувача мережі (Network User Membership Agreement – Annex No. 2 – REMIT Reporting Agreement).  Додаткова угода І (Amendment No. 1. of the Network User Membership Agreement for the Usage of the Capacity Booking Platform) необхідна лише в тому випадку, якщо Ви плануєте здійснювати бронювання на австрійсько-угорській точці міждержавного з’єднання. Для участі виключно в аукціонах Оператора ГТС України зазначені додатки не є обов’язковими.
 2. Надіслати Угоду про членство користувача мережі (2 примірники) для підписання FGSZ та надіслати копію довіреності на вчинення дій щодо бронювання на поштову адресу, вказану в Угоді: Tanácsház utca 5, Siófok 8600, HUNGARY, Attention: FGSZ Ltd., RBP (вул. Таначаз, 5, м. Шіофок, 8600, УГОРЩИНА, Кому: FGSZ Ltd., RBP).
 3. Після отримання документів, зазначених у пункті 6, на електронну пошту Ви отримаєте свої дані для входу (ID користувача та стартовий пароль).
 4. Перед входом необхідно обов’язково змінити свій стартовий пароль, використовуючи наступне посилання:

https://sts.fgsz.hu/adfs/portal/updatepassword

Додати власний ID користувача (за прикладом userID@fgsz.hu), старий і новий пароль, натисніть кнопку Submit.

 1. Провести етап увімкнення багатофакторної автентифікації, дотримуючись правил Керівництва щодо багатофакторної автентифікації MS Azure MFA – українською* та англійською мовами.
 2. Використовуючи логін/пароль та генератор паролів MS Azure MFA Ви можете здійснювати вхід в продуктивне та тестове середовище аукціонної платформи RBP.
 3. Зверніть увагу! Якщо Ви використовуєте комбінацію логін/пароль на платформі (а не електронний сертифікат), через 6 місяців строк дії логін/пароль закінчиться та їх необхідно буде оновити. У разі закінчення строку дії, надішліть свій запит на електронну адресу support@rbp.eu.
 4. Зверніть увагу, що за допомогою такої автентифікації Вам надається доступ лише до аукціонів з розподілу потужності ТОВ «Оператор ГТС України». Для можливості приймати участь в аукціонах операторів ГТС країн ЄС, Ви повинні отримати електронний сертифікат. Для отримання докладнішої інформацію про доступ до аукціонів інших операторів ГТС, будь ласка, зверніться за електронною адресою support@rbp.eu.

 

Інструкція з експлуатації для користувачів мережі українською* та англійською мовами.


*Увага! 
Юридично значимими є оригінали англомовних документів, що розміщені на офіційних веб-сайтах аукціонних платформ RBP та GSA, де регулярно оновлюються. Виключно з метою ознайомлення на офіційному веб-сайті Оператора ГТС надано неофіційний переклад на українську мову останніх версій документів.

 

Увага! При реєстрації на аукціонних платформах заборонено використовувати електронну пошту, доступ до якої мають декілька користувачів. Дозволяється використовувати тільки персональні електронні адреси.