Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Поточні проекти

КС Бар

Планова дата реалізація проекту: 2018-2020

Мета проекту

Забезпечення надійності, підвищення економічності та ефективності роботи КС «Бар» в системі МГ «Союз» з метою гарантування надійного транспортування природного газу в обох напрямках зі сходу на захід та із заходу на схід, а також заміна застарілих ГПА (ГТК-10І), які повністю вичерпали свій робочий ресурс. А також забезпечення надійної роботи газотранспортної системи  при тисках на вході до компресорної станції на рівні – 53 кгс/см2 та на виході з компресорної станції  – 75 кгс/см2, при цьому  об’ємна продуктивність КС станції становитиме 85 млн. м3/добу.

Опис проекту

Проектом реконструкції передбачено:

1)    заміну двох існуючих газотурбінних компресорів ГТК-10-I (станційний номер №1, 2) на сучасні газотурбінні агрегати типу PGT-25-DLE з високими технічними, економічними та екологічними показниками  виробництва General Electric у складі:

2)    блок підготовки паливного газу, в тому числі:

3)    компресорна стисненого повітря, в тому числі:

4)    використання існуючого укриття ГТК та фундаментів. В укритті кожного нового  газотурбінного агрегату PGT-25-DLE передбачено кран електричний мостовий в вибухобезпечному виконанні з максимальною вантажопідйомністю 16 т для забезпечення виконання ремонтних робіт та обслуговування обладнання. Для обслуговування агрегатної маслосистеми кожного ГТК передбачається встановлення талі ручної ланцюгового типу;

5)    використання існуючої станційної системи маслозабезпечення з використанням масла Тп-22С яке відповідає вимогам ISO VG32;

6)    використання мобільного блоку для заповнювання синтетичним маслом маслосистеми агрегатів PGT-25-DLE яке відповідає вимогам MIL-PRF-23699;

7)    відцентровий нагнітач та контейнер газотурбінного двигуна встановлені в спільному укритті. Обв’язка ГТК паралельна та виконана надземно з підземними колекторами паливного газу, імпульсного газу та контуру рециркуляції;

8)    охолодження природного газу після стискання в ГТК компресорного цеху здійснюється на існуючих апаратах повітряного охолодження.

КС Яготин

Планова дата реалізація проекту: 2018-2020

Мета проекту

Забезпечення надійності, підвищення економічності та ефективності роботи КС «Яготин» в системі МГ «Шебелинка-Диканька-Київ», «Шебелинка-Полтава-Київ» і «Єфремівка-Диканька-Київ», у зв’язку з низьким КПД, фізичною зношеністю і моральна застарілість обладнання на компресорному цеху №2, що на даний час забезпечує транспортування природного по  зазначеними вище магістральними газопроводами до м. Київ та його подальшого транспортування до споживачів Київської, Житомирської, Хмельницької та Тернопільської областей. Також проект буде гарантувати транспортування додаткових обсягів природного газу із зони його видобутку на території Харківської та Полтавської області.

Опис проекту

Основні складові об’єкта будівництва:

Реконструкція газопроводу Шебелинка-Слов’янськ

Планова дата реалізація проекту: 2020-2022

Мета проекту

Магістральний газопровід Шебелинка – Слов’янськ Ду700 побудований у 1969 р. із нерівнопрохідними кранами, гумово-бітумною ізоляцією. За час експлуатації ізоляційне покриття втратило свої діелектричні властивості та має значну кількість візуальних дефектів. Метал трубопроводу ( в місцях шурфування) має наліт іржі, наявні каверни.

Результати обстежень газопроводу свідчать про розвиток процесів старіння ізоляційного покриття з погіршенням його фізико-хімічних властивостей, що призводить до корозії тіла труби. В результаті незадовільного стану ізоляційного покриття більшість УКЗ належним чином не забезпечують наявність захисного потенціалу на трасі газопроводу.

На ділянках УТ-3 (км 26.1 – км 39,9) та УТ-4 (км 39,9 – км 55,1) МГ Шебелинка – Слов’янськ продовжуються роботи по заміні труби Ду 700 на Ду 500, а роботи по ділянкам УТ-1 (км 1,1 – км 13,6) та УТ-2 (км 13,6 – км 26,1) на сьогоднішній день вже завершені.

Для забезпечення безпечної експлуатації газопроводу, недопущення  порушення газопостачання споживачів донецької області і сходу Харківської області необхідно виконати реконструкцію газопроводу на ділянці км 55.1 – км 68,6 із заміною труб Ду 700 на Ду 500 з робочим тиском PN55 та заміною запірної арматури.

Опис проекту/продукту

Проектом забезпечується: