Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Програма відповідності

НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) затвердила постановою №2679 від 23.12.2020 Програму відповідності Оператора ГТС України (оновлена Програма відповідності ОГТСУ – затверджена рішенням НКРЕКП від 10.01.2024 №59).

Цей документ містить низку вимог та правил, виконання яких забезпечує принципи незалежності, відсутності дискримінації та прозорості дій ОГТСУ. Прийняття цього документу – ще один крок до гармонізації українського та європейського законодавства.

Програма відповідності визначає зобов’язання й заходи для дотримання Оператором ГТС щодо наступних вимог: відокремлення і незалежності газотранспортної системи від діяльності з видобутку, розподілу, постачання природного газу, діяльності оптових продавців згідно законодавства; недискримінації учасників ринку природного газу; застосування об’єктивних і прозорих принципів виконання завдань. А також містить вимоги щодо моніторингу, контролю і регулярної звітності про виконання цієї програми ОГТСУ.

Контроль за виконанням Програми відповідності здійснює незалежний Контролер, який звітує про дотримання Програми Оператором ГТС України перед НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства ЄС.

Отримати інформацію щодо питань, які стосуються тлумачення чи реалізації Програми відповідності Оператора ГТС України або повідомити про її порушення Ви можете, звернувшись до Контролера на електронну адресу controller@tsoua.com або за телефоном +38 (044) 239-78-92 – Ірина Комаріда.