Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Програма відповідності

НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) затвердила постановою №2679 від 23.12.2020 Програму відповідності Оператора ГТС України.

Цей документ містить низку вимог та правил, виконання яких забезпечує принципи незалежності, відсутності дискримінації та прозорості дій ОГТСУ. Прийняття цього документу – ще один крок до гармонізації українського та європейського законодавства.

Програма відповідності визначає зобов’язання й заходи для дотримання Оператором ГТС щодо наступних вимог: відокремлення і незалежності газотранспортної системи від діяльності з видобутку, розподілу, постачання природного газу, діяльності оптових продавців згідно законодавства; недискримінації учасників ринку природного газу; застосування об’єктивних і прозорих принципів виконання завдань. А також містить вимоги щодо моніторингу, контролю і регулярної звітності про виконання цієї програми ОГТСУ.

Контроль за виконанням Програми здійснюватиме Контролер. Це може бути фізична або юридична особа з необхідною кваліфікацією та професійним досвідом, повністю незалежна та неупереджена у своїй діяльності. Контролер звітуватиме про дотримання Програми Оператором ГТС перед НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства ЄС.