Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
energy community
Оператор ГТС України виступає за підвищення енергетичної безпеки України

Оператор ГТС України виступає за підвищення енергетичної безпеки України та регіону шляхом скорочення постачання газу до Європи газопроводом «Північний потік-1» і відповідного перерозподілу газових маршрутів для максимального завантаження української ГТС.

З такою пропозицією на засіданні Секретаріату Енергетичного Співтовариства Європи (The Energy Community Secretariat (SEEGAS) виступила директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова.

«Українська ГТС так спроєктована, що у нас немає окремих газопроводів для транзиту, та окремих – для транспортування газу всередині країни. Наразі саме транзит убезпечує нашу газотранспортну інфраструктуру та надає гуманітарний захист населенню. Газ – це наше тепло, світло та їжа. Транзит є додатковим фактором безпеки для української газотранспортної інфраструктури. Пропорційно ми послабимо позиції росії на енергетичному ринку Європи», – заявила у своєму виступі Ольга Бєлькова.

Також представниця ОГТСУ наголосила на важливості підвищення енергетичної безпеки України за рахунок збільшення на довгостроковій основі гарантованих потужностей зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Польщею. Крім того, безпеці регіону сприятиме відкриття Трансбалканського коридору, для повноцінної роботи якого турецький і болгарський оператори мають заключити створити гарантовані потужності в напрямку Туреччина-Болгарія, а наші молдовські партнери – зняти регуляторні бар’єри.

Оператор ГТС України звернувся з проханням про запровадження норм Третього енергетичного пакету ЄС на всіх кордонах між Україною та ЄС.

Європейські оператори ГТС підтримали позицію України та погодились сприяти підсиленню енергетичної безпеки регіону.