Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
gts-results-2020-03
Результати роботи ОГТСУ за 1-й квартал 2020 року: обсяги транспортування

15 квітня 2020 року, м. Київ – ТОВ «Оператор ГТС України» інформує про комерційні обсяги транспортування в січні-березні 2020 року.

Транзит
Обсяги транспортування газу територією України з Російської Федерації до європейських країн і Молдови становлять 11,1 млрд куб. м, що менше на 48%, або 10,1 млрд куб. м у порівнянні з аналогічним показником за попередній рік.

Імпорт
З початку 2020 року в Україну імпортовано 2,7 млрд куб. м* блакитного палива, що більше на 69% від аналогічного минулорічного обсягу.

Видобуток
Надходження природного газу в ГТС від газовидобувних підприємств України склали 4,9 млрд куб. м, що на 8% менше за позначку попереднього року.

ПСГ
Надходження природного газу в ГТС від Оператора ПСГ зменшилося на 15% і склало 4,3 млрд куб. м газу. За цей період оператор підземних сховищ відібрав з ГТС для закачування 1,0 млрд куб. м газу.

Споживання
Українським споживачам всіх категорій з початку року протранспортовано магістральними газопроводами 10,6 млрд куб. м газу*, що на 5% менше аналогічного показника роком раніше. Загальне використання газу для виробничо-технологічних витрат (ВТВ) – зменшилося на 55% і нараховує 0,4 млдр куб. м** природного газу.

Підсумовуючи роботу ОГТСУ в першому кварталі 2020 року, варто зазначити, що за цей період компанією сплачено 1,5 млрд грн податків. Також за цей період учасники ринку заборгували 1,4 млрд грн (80% – облгази) за негативні небаланси.

*Включно з віртуальним реверсом.
**Показник споживання газу Україною вказано без урахування обсягів газу для ВТВ.
***Показник загального використання газу для ВТВ включає обсяги технологічного газу для потреб Укртрансгаз, Укргазвидобування, Укрнафта, Чорноморнафтогаз, але без обсягів ВТВ операторів ГРМ, приватних видобувних підприємств та інших.