Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
20240228 International Cooperation (site)
USAID допомагає модернізувати та резервувати систему диспетчеризації ОГТС України

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало Оператору газотранспортної системи України (ОГТСУ) ІТ-обладнання та рішення для підтримки та резервування його щоденних операційних та диспетчерських процесів.

За кошти, виділені Урядом США, USAID Проєкт енергетичної безпеки закупив та поставив Оператору газотранспортної системи України (ОГТСУ) мобільний центр обробки даних. Такий центр обробки даних підтримує диспетчерську діяльність ОГТСУ, забезпечуючи безперебійне постачання газу українцям. Встановлений на шасі, він може бути легко переміщений у будь-яке інше місце в разі надзвичайної ситуації.

ІТ-обладнання та програмне забезпечення також забезпечують низку критично важливих функцій, включаючи інструменти онлайн та офлайн гідравлічного моделювання для різних альтернативних сценаріїв. Ці інструменти спрямовані на оптимізацію роботи мережі, управління споживанням газу, виявлення витоків, а також підвищення прозорості даних, надійності, ефективності, безпеки та стійкості до потенційних загроз. Ця допомога дозволяє ОГТСУ вживати проактивних заходів для зменшення ризиків та оперативного реагування на змінні потреби та аварійні ситуації у газотранспортній інфраструктурі.

Посол США Бріджит А. Брінк заявила: «Уряд США підтверджує свою готовність підтримувати функціонування і сталість системи зберігання та транспортування газу України, незважаючи на жорстокі атаки ракет та безпілотників Росії. ІТ-обладнання, надане USAID, дозволить Оператору газотранспортної системи України здійснювати моніторинг газопроводів у режимі реального часу та цілодобово. Воно дозволяє швидко реагувати на пошкодження інфраструктури на лінії зіткнення, оптимізуючи транспортування газу по всій Україні. Обладнання допоможе забезпечити доступною, надійною та безпечною енергією не лише українські школи, лікарні та підприємства, а й партнерів України по всій Європі».

IT-рішення також дозволить українській газотранспортній системі продовжити транспортування газу, незважаючи на очікуване припинення транзиту російського газу через Україну. Впроваджені ІТ-рішення дозволяють ОГТСУ оцінювати поточну ситуацію та обмеження, забезпечувати краще фізичне та комерційне балансування газотранспортної системи, орієнтуватися в різних сценаріях роботи, обирати найкращу технічну конфігурацію газотранспортної системи для прийняття обґрунтованих рішень.

Генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Дмитро Липпа зазначив: «Допомога, яку USAID надає ОГТСУ, має важливе значення для короткострокової сталості ОГТСУ і необхідна для довгострокового розвитку ринку газу в Україні. Широкий спектр ІТ-обладнання та рішень, наданих USAID, допоможе ОГТСУ вживати профілактичних заходів для запобігання можливим проблемам, для зменшення ризиків і швидкого реагування на зміни попиту та аварійні ситуації в газотранспортній інфраструктурі».

З допомогою USAID Оператор газотранспортної системи України тепер зможе підвищити свою ефективність та успішно протистояти майбутнім викликам російської війни. А у довгостроковій перспективі це допоможе забезпечити інтеграцію української газотранспортної системи з Європейським Союзом.