Процедура нової (збільшеної) потужності на міждержавних з’єднаннях
Згідно вимог пунктів 1 та 2 глави 1 розділу ХХ Кодексу ГТС, кожного непарного року оператор газотранспортної системи здійснює оцінку ринкового попиту щодо збільшення потужності для точок міждержавного з’єднання. Оцінка потенційного попиту на нову (збільшену) потужність проводилась з 5 липня до 29 серпня 2021 року включно (протягом 8 тижнів). Протягом зазначеного періоду усі замовники послуг транспортування мали право прийняти участь в оцінці потенційного попиту на нову (збільшену) потужність для точок міждержавного з’єднання.
Оператор ГТС України та суміжні оператори газотранспортної системи провели незалежну оцінку ринкового попиту на нову (збільшену) потужність спільних точок міждержавних з`єднань. За її результатами, з оператором ГТС Польщі (GAZ-SYSTEM S.A.) та оператором ГТС Румунії (Transgaz S.A.), розроблено спільні звіти. Звіт містить узгоджений висновок щодо доцільності ініціювати проєкт нової (збільшеної) потужності, попередні строки для проєкту нової (збільшеної) потужності, технічних досліджень та консультацій. Із погодженими спільними звітами можна ознайомитись за посиланнями:
Згідно вимог пунктів 1, 2 та 3 глави 2 розділу ХХ Кодексу ГТС, в рамках етапу проєктування, Оператор ГТС України розпочинає спільні консультації щодо спільних проєктів пропозицій зі збільшення потужності.
У співпраці з GAZ-SYSTEM S.A. розпочнуться спільні консультації щодо проєкту збільшення потужності на кордоні між Польщею та Україною.
Паралельно та незалежно з Transgaz S.A. розпочнуться спільні консультації щодо проєкту збільшення потужності в точці міждержавного з’єднання Теково / Медіаш Аурит на кордоні між газотранспортною системою України та газотранспортною системою Румунії.
Просимо усі зацікавлені сторони надсилати коментарі до проєкту проектної пропозиції проєктів нової (збільшеної) потужності та загальних правил та умов доступу до потужності, що розподіляється на обов`язковому етапі розподілу нової (збільшеної) потужності, до 17 березня 2022 року на електронну пошту commercial@tsoua.com
1. Проєкт збільшення потужності на кордоні між Польщею та Україною.
2. Проєкт збільшення потужності в точці міждержавного з’єднання Теково / Медіаш Аурит на кордоні між газотранспортною системою України та газотранспортною системою Румунії.
Подача незобов’язуючих заявок
Для участі в оцінці потенційного попиту на нову (збільшену) потужність для точок міждержавного з’єднання замовники послуг транспортування повинні направити до ТОВ «Оператор ГТСУ України» незобов’язуючу заявку із заповненими обов’язковими полями.
З метою спрощення подачі незобов’язуючої заявки замовники послуг транспортування можуть вибрати один із наступних варіантів відправки заповненої незобов’язуючої заявки:
Заповнений шаблон українською або англійською мовою в електронному вигляді (формат .docx або .pdf), використовуючи існуючий обліковий запис, необхідно завантажити та подати до Інформаційної платформи ТОВ «Оператора ГТС України» через транзакцію «ZIP_CAPACITY_MARKET» (Інструкція завантаження незобов’язуючої заявки на нову (збільшену) потужність в систему IPlatforma).
Для участі в оцінці ринкового попиту щодо нової (збільшеної) потужності на аукціонній платформі GSA потрібно мати зареєстрований та авторизований обліковий запис. (Інструкція з реєстрації на аукціонній платформі GSA). Зареєстрованим та авторизованим замовникам послуг транспортування на аукціонній платформі GSA необхідно подати запит за допомогою функціоналу платформи на активацію типу відносин «дослідження ринку» (relation type “market research”).
За посиланням Ви можете знайти Інструкцію з поетапними кроками на аукціонній платформі GSA щодо участі в оцінці потенційного попиту на нову (збільшену) потужність для точок міждержавного з’єднання.
Зверніть увагу! При подачі незобов’язуючих заявок через аукціонну платформу GSA:
(1) вкажіть у полі «додаткова інформація» (additional information) назву міждержавного з’єднання;
(2) вкажіть у полі «додаткова інформація» (additional information) дані, вказані у незобов’язуючій заявці стосовно зазначеного міждержавного з’єднання, які Ви подали або збираєтесь подати суміжному оператору ГТС;
(3) у випадку, якщо Ви не подавали та не збираєтесь подавати незобов’язуючу заявку суміжному оператору ГТС – зазначте у полі «додаткова інформація» (additional information), що інформація не надавалась та не буде надаватися суміжному оператору ГТС.
(4) у випадку, якщо Вас цікавить продукт коротшого періоду (квартал, місяць), ніж газовий рік – вкажіть це у полі «додаткова інформація» (additional information) на аукціонній платформі GSA.
Незобов’язуюча заявка в паперовому вигляді (шаблон українською або англійською мовою) може бути надіслана замовником послуг транспортування на поштову адресу ТОВ «Оператор ГТС України» (03065, м. Київ, Україна, проспект Любомира Гузара, 44). Також, просимо Вас надсилати скан-копію такої заявки на електронну адресу commercial@tsoua.com для більш оперативного опрацювання. При цьому, заявка буде включена у звіт з оцінки ринкового попиту лише у випадку отримання заявки у паперовій формі.