Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
CEED-4
Необхідно мінімізувати ризик нестачі газу цього опалювального сезону в Україні – Павел Станчак

Україні можуть знадобитися додаткові обсяги імпорту газу для гарантування безпеки постачання. Проте навіть без імпорту газу замовники послуг можуть зробити свій внесок в енергетичну безпеку України та регіону – продовжувати використовувати газову інфраструктуру України.

На цьому під час виступу на Central European Energy Day 2022 наголосив т.в.о. Оператора ГТС України Павел Станчак.

«Щоб допомогти Україні, потрібно продовжувати бізнес з Україною. Це допоможе мінімізувати ризики для нашої енергетичної системи. Це також сприятиме зміцненню енергетичної безпеки країн Європи», – сказав пан Станчак.

Керівник ОГТСУ закликав міжнародних партнерів задля стабільності та подальшого планування ринку країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) збільшити гарантовані потужності в точках з’єднання з Україною на довготривалій основі.

Як зазначив під час презентації Павел Станчак, зі свого боку Україна може зробити свій внесок у безпеку постачання шляхом надання доступу до підземних газових сховищ в режимі «митний склад» (без податків і митних зборів), забезпечення доступу до регіонального транзиту газу на короткі відстані між країнами ЦСЄ, інтеграції в галузь відновлюваної газової промисловості та сприяння переходу до зеленої енергії.