Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Імпорт-2020-02
ОГТСУ: обсяги ре-експорту газу зросли в 6 разів у лютому – до 199 млн кубометрів

05 березня 2021 року – У лютому 2021 року на замовлення трейдерів ОГТСУ ре-експортував до ЄС 199 млн куб. м газу з українських підземних сховищ. Це на 15% менше, ніж у січні. Транспортування газу з ЄС до України за цей період зменшилося в 15 разів – до 29 млн куб. м. Динаміка ре-експорту та транспортування газу в Україну пов’язана з високою завантаженістю підземних газосховищ як в ЄС, так і в Україні. Також на статистику впливає те, що лютий – календарно короткий місяць.

«Постачальники та трейдери, які в літній період завантажили газ до українських підземних сховищ в режимі «митний склад» та з застосуванням послуги short-haul, наразі використовують власні запаси. Для цього сприятливий час, оскільки ціни на енергетичних біржах значно вищі, ніж влітку. Разом з тим, замовники і надалі продовжують зберігати газ в Україні. Це свідчить, що українська газова інфраструктура вже є частиною енергетичної системи ЄС, і ми маємо поглиблювати подальшу інтеграцію з західними ринками», – прокоментував Євген Тодоров, комерційний директор ОГТСУ.

Загальним накопичувальним підсумком ре-експорт газу в січні-лютому 2021 року склав 433 млн куб. м. Із них 77% (або 333 куб. м) – у режимі short-haul. Найбільше газу доправили до Угорщини – 268 млн куб. м, а також у Польщу – 112 млн куб. м та Словаччину – 53 млн куб. м. Послугою скористалися 18 трейдерів, з них 2 українських компаній та 16 іноземних.

За січень-лютий 2021 року обсяги транспортування газу з ЄС в Україну склали 468 млн куб. м: з Польщі – 91 млн куб. м, Словаччини – 65 млн куб. м, Угорщини – 403 млн куб. м. Віртуальним реверсом (backhaul) імпортовано 86%, або 403 млн куб. м. Практично увесь газ був спрямований для використання на внутрішньому ринку України. Послугу замовили 18 трейдерів, з них 5 українських компаній та 13 іноземних.