Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
EC2B2798
Оператори ГТС України та Польщі впроваджують нові правила співпраці

29 листопада 2019 року,  м. Київ – Оператори ГТС Польщі та України домовились про умови співпраці у точках з’єднання ГТС України та Польщі – Германовичі та Дроздовичі, що повністю базуються на європейських практиках роботи та законодавстві ЄС.

GAZ-SYSTEM S.A., АТ «Укртрансгаз»» та ТОВ «Оператор ГТС України» підписали додаток до Угоди про взаємодію щодо точок з’єднання між Польщею та Україною з наступними змінами:

  • У точці з’єднання Германовичі з 1 грудня 2019 року буде можливо здійснювати операції з віртуального реверсу, а алокація відбуватиметься відповідно до операційного балансуючого рахунку (ОБА), що не обнуляється кожного місяця, у повній відповідності до вимог мережевих кодів ЄС.
  • У точці з’єднання Дроздовичі з 1 січня 2020 року послуги транспортування природного газу будуть пропонуватися у повній відповідності до мережевих кодексів ЄС, включаючи можливості віртуального реверсу та алокацію відповідно до операційного балансуючого рахунку. Нагадаємо, до кінця поточного року ця точка заблокована поточним контрактом з Газпромом.

Вищезазначені зміни в угоді про взаємодію операторів – ще один крок до приведення правил експлуатації точок з’єднання на польсько-українському кордоні до вимог ЄС.

Враховуючи той факт, що процес відокремлення незалежного оператора ГТС України ще триває, сторони також узгодили правила співпраці з метою забезпечення безперервності функціонування обох точок з’єднання, а саме передачу угоди про взаємодію від АТ «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України» після завершення процедури відокремлення, тобто з 1 січня 2020 року.

Сьогодні триває перемовний процес щодо інших точок з’єднання на виході з української ГТС. З 1 січня 2020 року після завершення транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» взаємодія між оператором ГТС України та суміжними операторами буде можлива виключно відповідно до європейських бізнес-правил.