Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Hroniki 20220331 (Ua)
Стан роботи української ГТС 31 березня 2022 року, 14:00

Оператор ГТС України протранспортував 64,8 млн куб. м природного газу для потреб української інфраструктури та споживачів. Імпорт газу з ЄС до України склав — 9,5 млн куб. м, власний видобуток — понад 50 млн куб. м. Компанія зберігає операційний та технологічний контроль над українською ГТС, виконує свої зобов’язання з транспортування газу споживачам.

Під час війни стає тіснішою співпраця із операторами місцевих газорозподільних мереж. Нагадаємо, 28 березня прямим артилерійським ударом була зруйнована інфраструктура ГРС на Харківщині. Останні кілька діб фахівці нашого Харківського ЛВУГМ спільно із Харківміськгаз та Харківгаз працювали над підключенням до газотранспортної системи споживачів населеного пункту, що через це залишився без газу. Газовики разом розробили тимчасову альтернативну схему газопостачання, і, після завершення земляних і вогневих робіт фахівцями обл- та міськгазу на своїх мережах, Оператор ГТС України відновив постачання газу за новим маршрутом для 4,5 тисяч споживачів.

У Луганській області зафіксовано пошкодження розподільних мереж через обстріли. У районі продовжуються бойові дії, тому за вимогою Луганськгазу, Оператор ГТС зупинив подачу газу до одного з населених пунктів для зниження ризиків для населення.

Загальна кількість зупинених газорозподільних станцій — 44 ГРС з 1395 в семи областях України. Найпоширенішою причиною відключення ГРС залишаються пошкодження газорозподільних мереж обл-, та міськгазів у населених пунктах.