Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
EC2B2425
Україна вперше розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини

1 лютого 2022 року розпочався фізичний імпорт природного газу з Угорщини. Очікуваний обсяг фізичних поставок на поточну добу — близько 3 млн куб. м із загальної номінації на імпорт у 4,7 млн куб. м газу. 

Можливість транспортувати газ в обох напрямках (UA-HU, HU-UA)  з’явилась завдяки спільним технічним заходам Оператора ГТС України та угорського оператора FGSZ.  

“Угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть у разі відсутності транзиту”, — розповів генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. 

Завдяки угоді між ОГТСУ та FGSZ, з 1 січня 2022 року став можливим фізичний імпорт до 8 млн куб. м природного газу щодоби (2,9 млрд куб. м  на рік) з Угорщини до України. Разом із наявними 27 млн куб. м добових потужностей зі Словаччини це збільшує загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу в Україну до 35 млн куб. м на добу. 

Нагадаємо, на лютий 2022 року трейдери забронювали  понад 195 млн куб. м потужностей для імпорту газу до України. З них — 124,8 млн куб. м (4,46 млн куб. м на добу) для імпорту з Угорщини.