Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
gas infostructure
Борги облгазів перед ОГТСУ досі перевищують 10 млрд грн, проте ситуацію може змінити законопроєкт 3800

У квітні 2021 року оператори ГРМ (обл-, міськгази) відібрали на власні виробничо-технологічні витрати з мереж ОГТСУ 22 млн куб. м газу, що в 30 разів менше за показники березня. Проте поточний стан заборгованості та нарахувань до сплати залишається на позначці понад 10 млрд грн.

Нагадаємо, що різке збільшення облгазами відборів газу для ВТВ – у 20 разів – спостерігалося протягом лютого-березня 2021 року.

Нарощування заборгованості у квітні продемонстрували: Донецькоблгаз (+128 млн грн), Тернопільміськгаз (+51 млн грн), Кіровоградгаз (+43 млн грн), Херсонгаз (+29 млн грн), Мелітопольгаз (+6 млн грн).

Найбільшими боржниками залишаються: Київоблгаз (1,15 млрд грн), Донецькоблгаз (1 млрд грн), Львівгаз (835 млн грн), Харківгаз (577 млн грн), Тернопільміськгаз (529 млн грн).

Сім облгазів із 43 наразі не мають заборгованості перед ОГТСУ: Кременчукгаз, Лубнигаз, Кременецьке УПРГ, Газпостачсервіс, Сірка, Спектргаз та Одесагаз, зокрема, останній за звітний період повністю погасив свій борг в 46 млн грн.

Як раніше повідомляв Оператор ГТС України, заборгованість обл-, міськгазів негативно позначається на роботі держкомпанії, зокрема на фінансових показниках. Відповідно до заборгованості облгазів у розмірі 10 млрд грн у І кварталі 2021 року збільшився резерв сумнівних боргів. Якби не цей фактор, чистий прибуток ОГТСУ був би не 4,6 млрд грн, а майже вдвічі більшим – 8,6 млрд грн.

«19 травня Комітет ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг сімнадцятьма голосами підтримав законопроєкт №3800, який передбачає запровадження спеціальних розподільчих рахунків. Це дає нам надію, що завдяки такому механізму найближчим часом проблема нарощування боргів та значних неоплачуваних відборів газу з української ГТС буде вирішена раз і назавжди. Закликаємо найближчим часом розглянути законопроєкт в сесійній залі парламенту», – прокоментував гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Зазначимо, що зі свого боку Оператор ГТС України повністю сплачує утворені учасниками ринку позитивні небаланси в ГТС.