Європейське Агентство зі співпраці енергетичних регуляторів та Секретаріат Енергетичного Співтовариства розпочали дослідження «Публічні консультації щодо продажу та використання потужностей у точках міждержавного з’єднання, що знаходяться на кордонах ЄС та Енергетичного Співтовариства». Оператор ГТС України вітає ініціативу щодо вивчення аспектів розвитку міжнародних ринків та пропонує замовникам послуг транспортування газу взяти участь в опитуванні.
Компанія підтримує впровадження європейських бізнес-правил при транспортуванні природного газу на всіх міждержавних точках з’єднання. Тому, починаючи з 2020 року імплементувала механізми метчингу та алокації, передбачені європейським регламентом 2015/703 від 30 квітня 2015 року. А у 2020 році були створені віртуальні точки з’єднання на кордонах з Польщею та Угорщиною, запроваджені аукціони розподілу потужності, тощо.
Ми прагнемо продовжити впровадження найкращих європейських практик на кордонах з іншими країнами, тому для компанії важлива думка замовників щодо питань взаємодії на всіх міждержавних точках з’єднання, зокрема поміж інших з наступних питань:
(1) Створення віртуальної точки з’єднання на кордоні Україна/Словаччина як засіб додаткового гарантування безперервності потоку природного газу на випадок ремонтних робіт, а також для максимізації використання потужностей на кордоні;
(2) Розблокування всіх точок з’єднання на кордоні Україна/Румунія для надання доступу до потужностей всім учасникам ринку на вільних та рівних засадах;
(3) Створення гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Польщі та Угорщини до України;
(4) Гармонізація якісних характеристик природного газу для транспортування між країнами регіону CESEC;
(5) Впровадження віртуального реверсу на точках з’єднання між Україною та Молдовою як засіб збільшення завантаженості Трансбалканського трубопроводу.
Ми вітаємо участь всіх замовників послуг транспортування у консультаціях. Надання зворотного зв’язку можливе за посиланням https://surveys.acer.europa.eu/eusurvey/runner/Capacity_atIPs/
Також будемо вдячні, якщо ви направите відповіді, що стосуються точок з’єднання між Україною та суміжними країнами, додатково на електронну пошту відділу розвитку бізнесу Оператора ГТС України businesscooperation@tsoua.com. Ваша думка щодо розвитку бізнесу на міждержавних точках з’єднання є дуже важливою для компанії.