Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
Ukraine Energy forum 2020 day1_03619
Оператор ГТС презентував новий продукт – short-haul

27 лютого 2020 року, м. Київ – Генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон під час окремої зустрічі з клієнтами компанії в рамках Українського енергетичного форуму 2020 презентував новий продукт компанії – short-haul.

 

Шорт-хол (short-haul) – це особлива послуга, що з 1 січня 2020 року дозволяє отримувати знижку на транспортування між визначеними міждержавними точками входу та виходу. Відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи ця послуга визначається як “потужності з обмеженнями”.

Через значне скорочення російського транзиту, Оператор ГТС має значні невикористані потужності на міждержавних точках з’єднання в Західній Україні. Послуга шорт-хол відкриває доступ замовникам до ринків Польщі, Угорщини, Словаччини і Румунії через ГТС України, отримавши можливість забронювати потужності за привабливими тарифами. Цей продукт призначений лише для транзитного транспортування, не відкриваючи доступ до українського VTP та внутрішнього ринку. Але може використовуватись спільно з послугою оператора ПСГ “митний склад”.

Основний зміст послуги шорт-хол полягає в наступному: якщо потужності на міждержавних точках з’єднання незаброньовані за стандартними тарифами, Оператор ГТС може запропонувати послугу шорт-хол для визначених пар точок, які знаходяться на відносно близькій відстані одна від одної.

Детальніше в брошурі Introducing SHORT-HAUL  та у розділі «Клієнтам/Тарифи» (Додаток 4).

За консультаціями просимо звертатись:

 

Також представники Оператора ГТС взяли активну участь в роботі дискусійних панелей Українського енергетичного форуму 2020.

Під час виступу у відкриваючій сесії «Стратегія енергетичної політики з 2020 року» Сергій Макогон презентував візію щодо «Ролі газу в зеленому енергетичному переході до економіки з нульовими викидами».

«Європейський Союз вже прийняв відповідну програму зеленого переходу до 2050 року, Україна також почала роботу в цьому напрямку. Міністерство енергетики та захисту довкілля України презентувало концепт зеленого переходу до 2050 року. Але на ряду з подальшим розвитком відновлювальних джерел енергії, енергетичний ринок потребуватиме класичних джерел енергії для балансування сезонних і короткострокових піків споживання. Стратегічним партнером відновлювальної енергетики на цей час має стати природний газ. Адже з усіх «викопних» джерел енергії цей вид палива є найбільш екологічним, а необхідна газотранспортна інфраструктура доступна вже сьогодні», – акцентував гендиректор ОГТСУ.

ПрезентаціяThe role of natural gas in the transition to zero-emission economy“.

А в панелі «Майбутнє української ГТС та безпека європейського газопостачання» Сергій Макогон окреслив перші результати та майбутні виклики для Оператора ГТС України. Серед ключових ініціатив – оптимізація і модернізація інфраструктури ГТС, впровадження ефективних моделей корпоративного управління та соціальної відповідальності, розбудова прозорого ліквідного ринку, підтримка декарбонізації економіки. А серед викликів – несанкціонований відбір газу з мереж ГТС, підготовка до відміни ПСО, запуск роздрібного ринку газу, відсутність страхового запасу газу, участь ОГТСУ у торгах на газовій біржі.

ПрезентаціяThe first results and the future challenges of the new Gas TSO of Ukraine”.

В секції «Прискорення процесу в реформі газового ринку та місцевій та транскордонній торгівлі газу» начальник управління розвитку бізнесу ОГТСУ Андрій Прокоф’єв підкреслив практичну значимість  здійснення транзиту газу з 1 січня 2020 року за новими правилами по всіх міждержавних точках з’єднання, включно з точками на кордоні з РФ: «Це відкриває шлях до нових послуг і подальшого розвитку ринку. У січні 2020 року в Україні було спожито 3,9 млрд куб. м газу, при цьому продажів на віртуальній торговій точці було здійснено на 6,7 млрд куб. м. Це означає, що кожен кубометр газу продавався 1,7 рази».

Оператор ГТС України дякує команді Ukrainian Energy Forum 2020 за організацію якісного дискусійного майданчика для пошуку рішень щодо розвитку енергетичного сектору та газового ринку зокрема.