Товариство з обмеженою відповідальністю
"Оператор ГТС України"
УКР
2019-12-20 hun-ua
Новий оператор ГТС України підписав угоду про взаємодію з угорським оператором

20 грудня 2019 року, м. Київ – Сьогодні угорський оператор FGSZ ltd та ТОВ «Оператор ГТС України» домовились про умови співпраці у точках з’єднання  Берегове та Берегдароц, що повністю відповідають правилам транскордонного співробітництва та законодавству ЄС.

Міжоператорська угода щодо точок з’єднання між Угорщиною та Україною набере чинності з першого газового дня 1 січня 2020 року.

Раніше, у 2015 році, угорський оператор FGSZ та попередній оператор ГТС України (АТ «Укртрансгаз») підписали угоду на основі мережевого кодексу ЄС. Наразі українська та угорська сторони домовились плавно продовжувати співпрацю для забезпечення безперебійної передачі газу між країнами після 1 січня 2020 року.

Важливо зауважити, що з 1 січня 2020 року в точці з’єднання Берегове також застосовуватимуться стандартні правила ведення бізнесу, які до цього були заблоковані для інших користувачів мережі довгостроковим контрактом з Газпромом.

Таким чином, новий оператор ГТС вже має угоди про взаємодію із Польщею, Румунією та Угорщиною. Переговори про подібні контракти зі Словаччиною та Молдовою наразі ведуться у щоденному режимі, і, як очікується, будуть підписані найближчим часом.